Taidon SM-kilpailut 2017

 

Suomenmestareiden tittelit jaettiin Lahdessa taidon SM-kilpailuissa 22.4.2017. Seurastamme kisaamaan titteleistä saapui sankka joukko kilpailijoita, sekä mukaan saapui myös yleisöä, toimitsijoita sekä tuomareita. Tuttuun tapaan seura napsi myös laajalti menestystä Jasser Anoschkinin voittaessa Hokein ja Päivi Nevalaisen napatessa Jissenin suomenmestaruudet. Ranking-sarjojen mitalisateesta nautti myös Katja Anoschkin (Hokei: Pronssia, Jissen: Hopeaa) ja seuran jäsenet dominoivat Sonen-sarjoja voittaen Sonen 30+ Hokei -sarjan kultaa (Lotta Ruokanen) ja pronssia (Teea Paasi), sekä vieden Hokei Sonen 35+ -sarjan kolmoisvoiton (Hannu Kymäläinen, Kirsti Maaniemi ja Lotta Ruokanen). Seuran jäsenet olivat myös mukana voittamassa Tenkain suomenmestaruutta ja Dantai Hokein pronssia. Päivän päätteeksi Jasser Anoschkin palkittiin koko ranking-sarjan voittajana (jo toisena vuonna peräkkäin!). Täydelliset tulostiedot löytyvät kihapp palvelun kautta.

 

Onnea kaikille kilpailijoille, voittajille ja palkituille, sekä menestystä tuleviin koitoksiin Japanin MM-kilpailuihin!

 

(Kuva: Minna Toppila)